Alberts nesen pabeidza 11. klasi un gatavojās iestāties augstskolā vai, kā vienkāršie cilvēki saka, universitātē. Visu vasaru pēc grūtiem pārbaudījumiem – eksāmenu viņš pavadīja kopā ar vecmāmiņu ciematā.
Pati universitāte atradās kaimiņu pilsētā. Vecmāmiņa bija veca, tāpēc vecāki sūtīja dēlu uz ciemu. Tur viņš pats iemācīsies makšķerēt, izjutīs vientulību ar dabu, kā arī palīdzēs vecmāmiņai dārzā.
Ja parasti viņš to uztvēra mierīgi, tad šogad viņš nepārprotami nebija priecīgs, jo gribējās garīgi sagatavoties pilsētai, jau iepriekš iepazīties ar topošajiem klasesbiedriem. Viņš bija dusmīgs, jo šī visa vietā viņam bija jāstrādā dārzā.
Lasi vēl: Viss ciems vēroja nabaga veco vīru, kurš katru dienu nez kāpēc kāpa kalnā; Izlasot stāsta beigas es sāku raudāt
Katru vakaru viņš gāja ārā ar ciema zēniem. Viņi spēlēja futbolu, peldējās un tamlīdzīgi. Kādā jaukā dienā, kad viņš atkal izgāja uz ielas, puišu kompānijā atradās aptuveni 17 gadus veca meitene. Skaista, mīļa un ļoti pievilcīga. Albertam viņa uzreiz iepatikās, un viņš nolēma ar viņu draudzēties.
– Čau! – Alberts skaļi sveicināja.
– Sveiki! Tu esi jauniņais šeit?
– Es gribēju tev jautāt to pašu. Nez kāpēc es tevi agrāk neesmu redzējis, lai gan mēs staigājam te katru dienu.
– Jā, es biju saslimusi, tāpēc gulēju mājās. Kad tu šeit ieradies?
– Jā, es ierados pie vecmāmiņas vasarā, pāris nedēļas jau šeit.
– Oho, lieliski. Es esmu Mila.
– Cik skaists vārds, es to reti dzirdu. Mani sauc Alberts.
Viņi tik ļoti patika viens otram, ka no tās dienas viņi nebija šķirti. Mēs pastāvīgi vakaros gājām kopā pastaigāties, Alberts pat aizmirsa savus zēnus, gāja tikai kopā ar viņu. Spēlēt futbolu ar zēniem viņam nebija īpaši interesanti, jo viņš jau bija pilngadīgs, un viņi bija mazi, bet viņam bija kopīgas tēmas ar Milu.
Alberts saprata, ka Mila nebija no turīgas ģimenes, vismaz spriežot pēc viņas apģērba un komunikācijas veida, taču viņš tam nepievērsa uzmanību. Viņam ļoti patika pavadīt laiku kopā ar viņu.
Pāris reizes viņš sauca Milu pie vecmāmiņas. Un vecmāmiņa, uzzinājusi, ka viņš ir saticis meiteni, par to ļoti priecājās.
– Piezvani savai meitenei. Iedzersim tēju, izcepšu kūku. Es tiešām gribu ar viņu iepazīties.
Bet Alberts tam joprojām nepiekrita. Bet kādu dienu viss mainījās.
Viņš nolēma iepazīstināt viņas.
– Mila. Mana vecmāmiņa ļoti vēlas tevi iepazīt. Vai vēlaties atnākt uz pīrāgu?
– “Un pīrāgs būs ar ko?” Meitene jautri jautāja.
– Ar āboliem, bet tas ir svarīgi?
– Āboli ir labi. Man garšo. Protams, ka atnākšu.
– Tad ejam rīt septiņos.
– Labi.
Viņi atvadījās un Alberts priecīgs devās mājās.
– Vecmāmiņa! Mila piekrita pie mums ierasties rīt.
– Jā, labi.
Nākamajā dienā Mila ieradās viņus apciemot skaistā tērpā. Tā kā viņa bija no nabadzīgas ģimenes, šis apģērbs viņai bija krāšņs, un, atklāti sakot, tas bija ļoti piemērots.
– Apsēdies, Mila. – teica vecmāmiņa.
Viņi ēda pīrāgu, runāja par dzīvi un vienkārši stāstīja viens otram stāstus. Alberts bija ļoti pārsteigts, jo Mila uzreiz atrada kopīgu valodu ar vecmāmiņu, it kā viņas būtu pazīstamas visu mūžu.
Pēc šīs dienas Mila varēja biežāk apmeklēt Albertu. Pat pāris reizes viņa ienāca, lai palīdzētu dārzā. Tagad viņi vakaros ne tikai pastaigājās pa ciematu, bet tagad varēja palīdzēt vecmāmiņai vai kopā gatavoja vakariņas – tas Milai sagādāja daudz prieka, un Albertam vienkārši patika pavadīt laiku kopā ar viņu.
Kādu dienu Alberts jautāja:
– Mila, tu satiki manu vecmāmiņu, tad varbūt arī iepazīsies ar maniem vecākiem, kad viņi atbrauks uz šejieni. Vai es varu apmeklēt tavu māju? Patiesībā es ļoti gribu zināt, kā tev iet un kas ir tavi radinieki.
– Vai tas ir tik svarīgi? Mila jautāja.
– Nu, mani ļoti interesē.
Pēc šī dialoga Mila īsti nevēlējās palikt Alberta tuvumā.
– Es tevi kaut kā aizvainoju?
– Nē, nē. Vienkārši noskaņojums ir mainījies, viss ir kārtībā. Pagatavosim salātus līdz galam.
Katru reizi, kad Alberts jautāja par Milas māju, viņas garastāvoklis mainījās. Albertam bija aizdomas, ka šeit kaut kas nav kārtībā, un acīmredzami ir dažas problēmas ar viņas māju. Viņš nolēma viņai sekot, lai uzzinātu, kur viņa dzīvo.
Mila gāja mājās dīķa virzienā, viņai nebija aizdomas, ka Alberts viņu vēro.
Bet viņš absolūti negaidīja, ka ieraudzīs automašīnu, kas stāvēja netālu no ceļa, un kas ir pats interesantākais, viņš paņēma Milu un aizbrauca nezināmā virzienā.
– Kam automašīna tā bija vakar?
– Kura automašīna? – Mila pārsteigta jautāja.
– Tās, kura tevi vakar paņēma uz ceļa. Es redzēju, gribēju zināt, kur tu dzīvo, un tad ieraudzīju mašīnu.
– Albert, piedod, es tev neteicu. Es nedzīvoju šajā ciematā. Es dzīvoju kaimiņu ciematā, tēvs mani vienkārši atved uz šejieni.
– Kāpēc tu neej pastaigāties savējā? Tas ir kaut kā dīvaini.
– Vienkārši ir daži bagāti bērni un ar viņiem staigāt nav interesanti.
– Vai ar mani ir interesanti?
– Tu esi ļoti uzticams. Šajā ciematā visi cilvēki ir vienkārši, un tāpēc viņi ir īsti.
– Vai tu joprojām gribi apciemot manu māju? Mila jautāja.
– Tagad es to gribu vēl vairāk.
– Labi, tad tu šovakar nāc pie manis.
Sākumā Alberts neticēja visam, ko teica Mila. Viņš domāja, ka tas viss ir izdomājums, bet tomēr piekrita.
Kad viņš ieradās viņas mājā, viņš bija nerunīgs. Izrādās, ka viņas tēvs bija liels uzņēmējs, tāpēc viņi dzīvoja milzīgā savrupmājā. Albertam pat nebija vārdu, viņš tikai stāvēja un skatījās uz šo skaisto pagalmu, māja un pat vārti bija neparasti.
“Nāc iekšā,” sacīja sieviete, kura sēdēja uz sola.
Šī bija Milas māte, un viņa zināja, ka viņas meita satiekas ar jaunu vīrieti. Alberts pirmo reizi mūžā apmeklēja tik bagātu māju. Viņš satika cilvēkus, kuriem bija ļoti augsts statuss.
Ir pagājis gads. Mila un Alberts apprecējās. Mila Albertā atrada vienkāršību, kas viņai bija tik ļoti nepieciešams. Viņa atrada vīrieti, kurš viņā patiešām iemīlējās nevis tikai naudas dēļ ir attiecībās. Un Alberts joprojām viņu apbrīnoja. Viņš patiešām atrada laipnu un ļoti mīļu meiteni, kādu vienmēr vēlējās.
Alberts mācījās universitātē un vienlaikus strādāja kopā ar Milas tēvu uzņēmumā par vadītāju. Īsi sakot, Alberta dzīve sāka uzlaboties. Viņš sāka ienirt pieaugušo naudas un dzīves pasaulē. Un Mila savukārt kļuva laimīga, viņa kļuva vienkārša, kā vienmēr sapņoja. Dzīvošana bez izrādīšanās ir viņas sapnis.
[…] […]
[…] […]